Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

Stres, kawa, papierosy, kilka nadmiarowych kilogramów, zanieczyszczenie powietrza…
Czy da się pozbyć tych winowajców – winowajców zbyt wysokich wartości ciśnienia tętniczego krwi?

Moi pacjenci bardzo często mówią: „Mam nadciśnienie?! Niemożliwe, przecież czuję się dobrze!” Nadciśnienie to cichy nieprzyjaciel – nie zawsze boli! Owszem, jedynie niektórzy skarżą się na to, że jakaś obręcz ściska ich głowę czy wciska oczy, że głowa pulsuje nie do wytrzymania, inni mają problemy ze snem lub są nadmiernie podenerwowani. Czasem mówię, że to dobrze, bo chociaż wtedy nieprzyjaciel daje o sobie znać, zanim dojdzie do niemiłych powikłań – zawału serca, udaru mózgu, niewydolności nerek, problemów z potencją,…

Ozon – dyrygent hormonów

Ozon reguluje w organizmie wiele szlaków hormonalnych, także i te odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. Także inne mechanizmy regulacji napięcia ściany tętnic są pod kontrolą ozonu, dzięki czemu tętnice mogą „odpocząć” i się „rozluźnić”, a ciśnienie obniżyć się.

To niesamowita radość dla lekarza, gdy z wizyty na wizytę może przepisywać coraz mniej recept na leki przeciw nadciśnieniu! A jak wielka dla pacjenta, który pozbył się niechcianego gościa i może zapomnieć o jego przykrych następstwach.

Szymon Grzywacz
autor: lek. med. Szymon Grzywacz

Zapraszamy do kontaktu, oraz na zabiegi!


Ruzov VI, Drapova DP, Gimaev RKh, Auadi Kh, Iudina EE.
Cardiohemodynamic effects of the ozone therapy in patients with essential hypertension. Vopr Kurortol Fizioter Lech Fiz Kult. 2007 Sep-Oct;(5):15-7.1.
VICTOR A. [Ozone therapy of hypertension]. Orv Hetil. 1950 Aug 13;91(33):1012-13.

© 2014-2015 Instytut Ozonoterapii Salus | Polityka prywatności